O SERIALU
ZWIASTUN
W TYM MIESIĄCU
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

W lipcu TNT zaprasza na pełną wrażeń podróż do Azji. W programie znajdują się produkcje opowiadające o sztukach walki z przymrużeniem oka, a także takie, które pokazują pełen wachlarz bitewnych ciosów. W rolach głównych m.in. Jackie Chan i Tom Cruise.

 

ZWIASTUN

W TYM MIESIĄCU NA TNT

02 Lipca
21:00
Piątek

Dragon

Loading...
09 Lipca
20:45
Piątek

Pijany mistrz

Loading...
16 Lipca
21:00
Piątek

Trzy królestwa

Loading...
23 Lipca
21:15
Piątek

Wąż i cień orła

Loading...
30 Lipca
21:00
Piątek

Ostatni samuraj

Loading...

W TYM MIESIĄCU

Cykl rozpocznie „Dragon", który zebrał pochwały od krytyków za unikatowe połączenie tradycji z nowoczesnym podejściem do kina akcji. Główny bohater wiedzie spokojne wiejskie życie. Pewnego dnia zostaje wplątany w sprawę morderstwa. Szybko okazuje się, że mężczyzna posiada talent do sztuk walki. Początkowo film miał być remakiem „Duk bei do wong" z lat 60., jednak ostatecznie reżyser postanowił jedynie czerpać z niego inspirację.

 

Jackie Chan zagości na kanale TNT dwa razy. W „Pijanym mistrzu" wciela się w młodego adepta sztuk walki, który uczy się pokory pod okiem podchmielonego nauczyciela. Natomiast w filmie „Wąż i cień orła" trenuje, aby pokazać uczniom szkoły sztuk walki, w której pracuje, że jest równie uzdolniony jak oni. Obydwie produkcje są komediowym ujęciem historii z gatunku sztuk walki: „Pijany mistrz" wykorzystuje legendę o Wong Fei Hungu, bohaterze chińskich mitów. Azjatycki rewolucjonista jest przedstawiony w krzywym zwierciadle jako brawurowy młody chłopak, na którego czeka lekcja życia. W „Wężu i cieniu orła" jego życiowa ścieżka „od zera do bohatera" również jest usłana zabawnymi gagami i nieporozumieniami.

 

W ramach cyklu stacja proponuje też epickie opowieści o wielkich bitwach. „Trzy królestwa" pozwolą widzom przenieść się do historycznej walki o Czerwone Klify. „Ostatni Samuraj" opowiada zaś historię samotnego weterana wojny secesyjnej, który odnajduje na nowo sens życia na odległym kontynencie.